Categories
مهمانان سخن میگویند

در پستخانه هپلی 38

در پستخانه هپلی 38

haplo

hapali@iranliberal.com

کس نخارد پشت من جز ناخن «خویش» من
Dr Garpozian

امسال خیلی ها یاد دکتر بختیار کردند ولی دکتر گارپوزیان مورخ که در رادیو فردا با فامیل خودش مصاحبه کرده بود گوی سبقت را از تمام تحلیلگران ربود.
گفتگوی این دو را از نظر گذراندیم که تکه های درشتش را برای شما نقل کنیم.

حضرت استادی فرموده اند:«جبهه ملی شاپور بختيار را مامور کرد که به دانشگاه تهران برود و از دانشجويان بخواهد به تحصن خود پايان دهند با اين وعده که پليس، وقت خروج دانشجويان از دانشگاه به آنها حمله نمی کند. اما چنين نشد و این سبب گله مندی آن عده از دانشجويان شد.»
اما درست چند سطر بعد روایت دیگری فرموده اند:
«دکتر بختيار – مسوول جبهه ملی در دانشگاه – به تصميم خودش رفت و به دانشجويان گفت که خيلی خوب شما تظاهرات تان را کرديد و حالا بلند شوید و برويد.»
بالاخره نفهمیدیم مامور از جانب جمع بود یا سرخود این کار را کرد؟ این یک کلمه را هم که همهُ افراد دخیل در جریان به غیر از خواجه حافظ شیرازی و مورخ آکسفوردنشین ما می دانند، از قلم انداخته اند که خود بختیار با شکستن اعتصاب مخالف بود ولی شورای جبهه به عنوان مسئول شاخهُ دانشجویی به خودش مأموریت داد تا اعتصاب را ختم کند.
اما وقتی از ایشان به عنوان یک فعال نیروی سوم که در هنگام مرگ خلیل ملکی یک خرده کمتر از پانزده سال داشتند ولی از همان زمان به عنوان وکیل و وصی تام الاختیار ایشان عمل می کنند، سؤال شد در بحبوحه انقلاب چه کار عملی کردند فرمودند:
«اين را توجه داشته باشيد که ما چند تا بيانيه داديم. ولی در مورد نخست وزيری دکتر بختيار بيانيه ای صادر نکرديم و هيچ نوشته ای را امضا نکرديم اعم از هواداری و مخالفت.»
به این می گویند مرد عمل! که در موقعیت حساس انقلاب نه طرفدار اینند نه آن بلکه منتظر وزیدن باد! آن چندتا بیانیه را هم از بس مایهُ افتخارشان بوده هزار سوراخ قایم کرده اند که مبادا کسی به روشن بینی ایشان شکی بکند.
ایشان ظاهراً تصور می کنند که در طول انقلاب همه مثل خودشان مواضع شجاعانه گرفته اند و در جواب به این سؤال که آیا دکتر صدیقی از بختیار دفاع کرد ، می فرمایند : من خبر ندارم. راست هم می گویند، خبر طرفداری دکتر صدیقی از بختیار در صفحهُ اول اطلاعات چاپ شد و چندین بار هم اینجا و آنجا نقل گردید، طبیعیست که دکتر اطلاع نداشته باشد. ایشان مورخ است، روزنامه خوان که نیست، اینها را باید مورخان بعد از ایشان صد سال دیگر کشف کنند.
اما سخنوری استاد به همین جا ختم نمی شود :
«(ترور) وقتی اتفاق افتاد که بختيار در عمل نيرويی نبود. گذشته از اين که ترور کردن و آدم کشتن اصلا محکوم و غلط است،‌ حرف من اين است که از نظر من حتا کسانی که اين کار را کردند برای خودشان هم لزومی نداشت که اين کار را بکنند، که به آن صورت سر شاپور بختيار را ببرند»
هپلی هم موافق استاد است و توصیه می کند که وزارت اطلاعات قبل از هر گونه اقدام عملی با استاد تماس بگیرند و طلب فتوا کنند که نه در برآورد نیروی اپوزیسیون دچار اشتباه بشوند و نه این که «به آن صورت نادرست» سر شاپور بختیار را ببرند بلکه بنا به رهنمود استاد یک طوری ببرند که کراهت نداشته باشد.
به هر صورت همین اندازه که از وقت رسیدگی به تز آقازاده رفسنجانی یا بهرمانی یا یک چیز دیگه که یادشان نیست و یکی دیگه که اصلاً نمیشناسند، کم گذاشته اند و به مسالهُ کم اهمیتی نظیر انقلاب سال پنجاه و هفت پرداخته اند و ما را مستفیض نموده اند، ممنونیم. امیدواریم باز هم بتوانیم از همکاری ها ایشان و فک و فامیل استفاده ببریم.

ریش خامنه ای در سوریه گیر است!
طرح از بهنام زندی

اوج فرهنگ اسلامی !
رئیس هیات مؤتلفه در حال لیسیدن دست مهدوی کنی. بعد از مراجعه به توضیح المسایل خاطر جمع شدیم که تا اینجایش معصیت ندارد و در حد ملاعبه است.
ضربه شلاق برای یک دبیر معارف اسلامی

جراید: «سیاوش اسلامی» دبیر معارف اسلامی و عضو هیأت‌مدیره کانون صنفی معلمان ساری به دلیل شرکت در حوادث بعد از انتخابات به مجازات اسلامی یک سال زندان و۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود در ملاء عام شلاق زده شد.
هپلی : در این داستان که همه چیزش اسلامی است باید گفت که آقای اسلامی حقیقتا عطوفت اسلامی را با گوشت و پوست احساس کردند.

چنین گویند بزرگان

خامنه ای ( به نقل از حسینیان) «مجلس در مقابل دولت رذالت نشان داد.»
هپلی : نگاه بدست ولی فقیه می کنند.
صادق زیبا کلام : من یک موی محمد بن عبدالله را به صد تا کوروش، داریوش، خشایار و گذشته ایران، تخت جمشید وپرسپولیس نمی‌دهم.
هپلی : چندی پیش که از خلیج عربی دفاع کرد و هواداران خلیج فارس را فاشیست نامید فکر کردیم بچه ملاست و بقول خودشان بهش حرجی نیست اما حالا بیچاره وارد تجارت داروی نظافت شده، باید گفت بینوا مگر از محمد مثال بیاوری اگر پای باجناقت وسط بود که دریغ از یک تار مو، جنست هم روی دستت باد می کرد.
مقامات حکومتی: بدهی نفتی هند به ایران، ۳ میلیارد دلار اختلاف دارد
هپلی : بپرسید ببینید که مال خزانه است یا حق دلالی
آینده نیوز: اشتباه مسوول صوتی و تصویری یک مسجد، فیلم «غیر اخلاقی» را در مجلس ختم و عزاداری خانمی مسن ، زمانی که برنامه و عظ و قرآن ختم در حال برگزاری بوده بمدت 10 دقیقه به نمایش درآورد بدون آن که آقایان حاضر در ختم اعتراض کنند. خانمها بودند که بعد از ده دقیقه اعتراض کردند!
هپلی : این فیلم را نشان داده اند که برای بهشت تبلیغ کنند یا نصیحت است که مردم یکوقت جهنمی نشوند؟ به هر صورت دعای خیر ما روانهُ تابوت آن مرحومه است که به جای خرمای کرمو و حلوای مانده چنین خیراتی برای عزاداران کرده.
احمدی‌نژاد: هر وقت زمان نوکریم به پایان برسد کنار می‌روم
هپلی : بابا جان آدمی را که برای نوکری ساخته باشند بازنشستگی ندارد، یکخورده بگرد ارباب فراوان است، بیکار نمیمانی.

مسئولان امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی در واکنش به افزایش تجاوزات و ناامنی گفتند: «احزاب، رسانه ها و نیروهای بیگانه در منطقه» مقصران نا امنی های اخیر اجتماعی در ایران هستند
هپلی : عجبا ! ویاگرا را خبر داشتیم ، دیگه تحریک از طریق امواج رادار و از راه دور را خبر نداشتیم!؟ ظاهراً به غیر از موی زن از ماهواره هم اشعه ای صادر میشود که مردم را تحریک میکند. تنها چیزی که در این رژیم تشعشع ندارد همان رادیو اکتیویته است.

بادرود- خبرنگار كيهان: امام جمعه موقت بادرود به رحمت ايزدي پيوست
هپلی : همۀ ائمۀ جمعه چه موقت و چه دائم، می توانند بادرود همگی ایرانیان به رحمت ایزدی بپیوندند.
جراید : ورود قرآن چینی به ایران ممنوع شد
هپلی : خوب قبله نما و مهر و تسبیحش اشکال نداشت ولی قران دیگر شرعا جایز نیست. به هر صورت چه عربی چه چینی مردم که قرآن نمیخوانند و اگر هم بخوانند معنیش را نمیفهمند، سختگیر نباید بود.
فرمانده نظامی به بهانه «عدم دسترسی استان‌های مرکزی ایران به دریا» خواستار تغییر تقسیمات کشوری شد.
هپلی : خوب حق دارند هرچه راه به دریا بیشتر باشد بیشتر میتوان اسکلهُ قاچاق ساخت و مداخل کرد. به امید روزی که هر پاسدار یک اسکله داشته باشد.
خبرگزاری فارس : احمد خاتمی گفت «عفیر»( نام مبارک الاغ پیامبر) انتخاب اول روحانیت و مراجع برای نام پول کشور است.
هپلی : خوب چرا تعجب کردید؟ وقتی امام فرمود اقتصاد مال خر است ، اسکناسش هم مال خر است و خوردن پول نفتش هم «خرکی» است.

خودتون بگید دیگه:
1- با چادر بره تو آب؟
2- زیر چادر مایو بپوشه یهو در بیاره بره تو آب؟
3- از عطر چادر به عنوان کلر استفاده کنه؟
4- از چادر به عنوان تیوب استفاده کنه که غرق نشه؟
5- چادر رو ضربدری، مایو طوری، گره بزنه به خودش؟
6- رفقا رو بزارن تو چادر پرت کنن تو آب، بخندن، دور هم باشن؟!
7- فضای استخر بو میده؟!
8- چادر جدید با اسانس کنزو وایت رسید؟!
9- حاضرم 200 تومن بدم صحنه قورباغه رفتن با چادر رو ببینم !! ( فرستنده اسدی )
چکیده ی تمام حکم های توضیح‌المسائل!
اگر احکام های تمام رساله های توضیح‌المسائل را جمع و خلاصه کنیم، عصاره اش این است:
“اگر طوری باشد که خوشت بیاید حرام است.”( فرستنده پناهی)

به « چپق » نگاه کنید!

در برنامه « چپق» رادیو آمریکا مجتبی واحدی (نماینده کروبی ) و محسن سازگارا(از سران سپاه پاسداران و رهبر فعلی اصلاح طلبان) در مورد قتل ها و ترورهای دولتی زمان هاشمی رفسنجانی به «نمی دانم» اکتفا کردند و تاکید هم کردند ممکن است حتا رفسنجانی هم خبر ی از این جنایت ها نداشته باشد. ما اضافه میکنیم که خود مقتولان هم خبر نداشتند و اصلاً هنوز هم کسی خبری ندارد جای نگرانی نیست. بی خبری و خوش خبری.

eslamDemokratik
با رفسنجانی به دمکراسی سفر کنید
با توجه به تبلیغات اصلاح طلبانی که بخارج تشریف می آورند و پرچم سبز اسلام را در خارج برافراشته اند هاشمی رفسنجانی به عنوان رهبر دموکرات اصلاح طلبان معرفی می شود. محض کمک به این تبلیغات یک نمونه از آزادیخواهی ایشان تقدیم می شود که بعد داستان نمیدانستم و نمیدانستی و نمیدانست و… پیش نیاید که بنده مسئول آن نخواهد بود.

معنای انتخابات آزاد از نظر رفسنجانی
روزنامه ها و سایت ها تیتر زده بودند که رفسنجانی شعار انتخابات آزاد داده است وقتی خبر را خواندیم چنین بود: اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: “برگزاری انتخابات آزاد مجلس و ریاست جمهوری با حضور واقعی تمامی جناح‌ها و گروه‌های دلسوز و معتقد به نظام و قانون اساسی، می‌تواند به خروج از اوضاع کنونی سیاسی کشور کمک کند.”
این آخری هم بدون شرح است

source: http://www.iranliberal.com

پاسخ دهید